Kamenný koberec je funkčný a dekoratívny. Ponúka atraktívny vzhľad prírodného štrku, alebo mramorovú povrchovú úpravu do akéhokoľvek exteriéru. Kameninový koberec je viazaný v čírej živici, ktorá má množstvo výhod. Eliminuje uvoľňovanie uvoľneného kameňa do iných oblastí vo vašich priestoroch. Poskytuje výhodu v tom, že zabraňuje burine v ráste. Je nenáročný na údržbu a nekĺzavý.

Vonkajší povrch kobercov z prírodného kameňa ponúka výraznú výhodu oproti iným výrobkom viazaným na živicu na trhu, čo je jeho flexibilita. Živica je jedinečná, pretože má schopnosť expandovať a sťahovať sa pri extrémnych teplotách.

To znamená, že povrch si zachováva svoju integritu po dlhú dobu a nie je náchylný na popraskanie. Musí sa aplikovať na existujúci stabilný substrát. Pórovitá štruktúra umožňuje, aby voda mohla odtekať.

Vonkajší povrch kamenných kobercov je ideálny ako náhrada za mriežky okolo základne kmeňov stromov. Jeho pórovitosť umožňuje odtoku vody ku koreňom stromu, čo pomáha udržiavať rast. Podklad môže byť čistený kefou.