Kamenný koberec

Kamenný koberec je prvotriedna úprava betónových povrchov s prírodným vzhľadom. Materiál je zmesou epoxidov a prírodného kameniva rôznej zrnitosti a farieb, nanášaný vo vrstve od 5 mm. Nenáročná údržba, vodopriepustnosť, mrazuvzdornosť a protišmykový povrch z neho robia ideálnu dizajnovú a funkčnú voľbu pre úpravu povrchov v interiéry alebo v exteriéri.

Kamenný koberec je obľúbený na úpravy plôch okolo bazénov, schodiská, terasy, chodníky a iné plochy. Množstvo farebných odtieňov a veľkostí kameniva umožnia vytvoriť povrch presne podľa vašich predstáv.

Prečítajte si viac o kamennom koberci

PREVEDENIE EXTERIÉR – VODO PRIEPUSTNÁ VRSTVA

Kamenný koberec v exteriéry má viacero výhod. Nakoľko sa jedná o otvorenú štruktúru tak sa na povrchu netvoria kaluže pretože voda pomedzi kamene vteká na podklad a odteká po podklade. Tak isto v zimnom období sa nestane, že by zostala voda uzavretá ale pri premene na lad pri zväčšovaní objemu sa vytlačí pomedzi pory na povrch a neodskočí ako dlažba. Povrch je čiastočne protišmykový, ale v prípade potreby je možná aj realizácia úplného proti-šmyku.

PREVEDENIE INTERIÉR – VODO NEPRIEPUSTNÁ VRSTVA

Kamenný koberec v interiéri sa vzhľadom na údržbu prevádza v dvoch variantách. Bud z čiastočne uzatvorenou štruktúrou, kde sa použije väčšia dávka epoxidovej živice, pričom výhodou je netvoriace sa chumáče prachu čo ocenia hlavne alergici. Prach a drobná špina sa usadia v póroch kamenného koberca, ktoré sa potom jednoducho vysajú vysávačom alebo parným čističom. Druhá varianta je úplne uzatvorená štruktúra takzvaným pečatením a podlaha sa tak stáva úplne vode nepriepustná.

.STENOVÝ SYSTÉM

Ako novinku sme pre Vás pripravili kamenný koberec na zvislé plochy, bez nutnosti debnenia a pomocnej fixácie. Aplikuje sa nerezovým hladítkom ako dizajnová omietka s vysokou odolnosťou voči vode. Je použiteľný v sprchových kútoch, na zásteny v kuchyni alebo rôzne iné dekorácie.