Aké sú rôzne typy záhradných kameňov a ako sú užitočné?

Prírodné kamene sú v exteriéri veľmi žiadané. Sú obľúbené, pretože vylepšia vzhľad vašej záhrady. Dekoračné kamene majú rôzne formy a každá forma má svoje výhody. Ak chcete zvoliť správne kamene a skaly, najskôr sa musíte rozhodnúť, v ktorej časti chcete kamene využiť. Ak však neplánujete sadiť stromy, požadovaný vzhľad dosiahnete oveľa rýchlejšie. Teraz sa pozrime, aké rôzne druhy hornín sú k dispozícii pre záhrady a terénne úpravy.

Typy záhradných kameňov

Veľké kamene: Veľké kamene majú širokú škálu veľkostí, od veľkosti malej hračky až po veľkosť lopty. Veľké záhradné kamene môžu byť okrasné aj funkčné. Tieto skaly slúžia ako ohnisko, ak sú obklopené malými kameňmi alebo rastlinami. Do vodopádov alebo rybníkov môžete umiestniť veľké kamene, aby ste vytvorili prirodzenejší, príjemnejší a pútavejší vzhľad.

Štrk : Tieto malé kamene sa zvyčajne časom opotrebujú vodou a vetrom. Menšie štrky vyzerajú ako prirodzene leštené kamene. Pretože štrky majú atraktívny povrch a sú k dispozícii v rôznych farbách, používajú sa tieto kamene na rôzne terénne úpravy a práce v záhrade, ako napríklad mulčovanie, cesty atď.

Riečna skala: Riečna skala je podobná ako štrk, ibaže je o niečo väčšia. Tento typ záhradných kameňov môže zadržiavať teplo zo slnka a prehrievať rastliny. Z tohto dôvodu sa vyhnite mulčovaniu rastlín riečnymi skalami. Tieto kamene však možno použiť pozdĺž hadovitého cesta ako dekoráciu.

Lávová skala: Lávové skaly sa ťažia zo sopečných lávových dómov. Tieto skaly sú väčšinou dostupné v červenej farbe, niekedy však aj v čiernej farbe. Lávové záhradné kamene sa najčastejšie používajú na plnenie vecných bremien a chodníkov. Ak správne usporiadate lávové kamene, môžete výrazne znížiť potrebu polievania vo vašej záhrade.

Dlažobný kameň: Dlažobné kamene sa značne používajú ako nášľapné kamene pri rôznych stavebných projektoch a terénnych úpravách. Dlažobné kamene sú vysoko funkčné a tiež dekoratívne. Dlažobné kocky môžete umiestniť priamo na zem, ale radšej použite nejaké základné materiály, ako je piesok, žula, atď. Poskytuje to pekný povrch a nedochádza k posúvaniu alebo posúvaniu dlaždíc.

Výhody záhradných kameňov

Minimálna údržba: Pokroviny, ako sú kríky a vinič, vyžadujú pravidelnú údržbu a neustálu starostlivosť, ako je polievanie, hnojenie, orezávanie atď. Látkové alebo plastové kryty a kôra tiež vyžaduje pravidelnú údržbu. Skalné kryty však nevyžadujú neustálu výmenu a údržbu.

Trvanlivejšie: Na rozdiel od organických alebo živých pôdnych krytov môžu záhradné skaly prežiť v drsných podmienkach a obstáť v ťažkom používaní. Kamenné alebo skalné krytiny vydrží dlhšie ako

Ak použijete štiepky alebo drevnú štiepku, rozložia sa a prilákajú termity alebo iný druh hmyzu. Skalnatá záhrada znižuje riziko problémov s plošticami, pretože sa nerozkladajú.