Kamenný koberec je bezpochyby najúchvatnejším materiálom pre vnútorné i vonkajšie použitie. A ak plánujete prírodnú, odolnú a trvanlivú vonkajšiu podlahu, potom je kamenný koberec vynikajúcou voľbou. Pravidelná nenáročná údržba môže pomôcť kameňu vydržať viac ako 30 rokov. Vonkajšie prostredie je drsné; podlahy sú vystavené extrémnym vetrom, vlhkosti a slnečnému žiareniu. Väčšina typov podláh nemôže odolávať týmto zmenám a ľahko sa môže poškodiť, ale kameninové podlahy z prírodného materiálu odolávajú väčšine týchto zmien. Kamenný koberec je porovnateľne drahý, ale je najlepšou voľbou.

Kamenný koberec

Kamenný koberec sa dodáva v rôznych farbách. Každá farba má svoje výhody a nevýhody. Pri kladení kamenných podláh je potrebné brať do úvahy miestne klimatické podmienky.

Typy kamenných podláh pre vonkajšie použitie

Kamenný koberec: kamenný koberec je najodolnejším prírodným materiálom s atraktívnymi farbami a najlepšou voľbou pre terasy, bazény atď. Kamenný koberec vyžaduje len veľmi malú údržbu a zvládne rôzne podnebie bez toho, aby sa poškodil.

Mramorová podlaha: Mramorová podlaha je najatraktívnejšou podlahou, s ktorou sa ľahko pracuje a má dlhú životnosť. Mramorová podlaha si vyžaduje pri ich údržbe osobitnú pozornosť. Inak sú vynikajúcou voľbou pre verandy, chodníky a bazény.

  • Nevýhoda: Mramor absorbuje vodu a ľahko sa zafarbí. Použitím ochranného plášťa na povrch mramoru sa však dá vyhnúť absorpcii vody.

Pieskovcové podlahy: Pieskovec je vynikajúcou voľbou pre terasy, bazény, garáže príjazdových ciest pre chodníky atď., Pretože sú neuveriteľne odolné a majú prírodný skalný materiál, ktorý odolá všetkým nárazom a tufom.

  • Nevýhoda: Farba a tón dostupné v pieskovci sú obmedzené.

Žulová podlaha: Najsilnejším prírodným materiálom na trhu s tými najkrajšími farbami a atraktívnymi motívmi je žulová podlaha. Žulová podlaha je odolná voči vlhkosti alebo hromadeniu vody, ktorá tiež dlhodobo udržuje žiarivosť. Žulová podlaha poskytuje vysoký výkon bez vyblednutia a poškodenia.

  • Nevýhoda: V zime môže byť extrémne chladno.Bridlicová podlaha: Bridlica je jemnozrnná metamorfovaná hornina, ktorá je väčšinou preferovanou voľbou pre podlahy v interiéroch. Bridlicová podlaha je vodotesná a dá sa použiť v oblastiach, ako sú bazény, verandy, príjazdové cesty atď., Tieto podlahy sa dajú ľahko namontovať a sú dobrou voľbou pre domácich majstrov.
  • Nevýhoda: Na bridlicových podlahách je veľmi časté škrabanie na povrchoch a chladnom povrchu.

Vápencová podlaha: Vápenec je pružný typ podlahy, ktorý pripomína drevo. Obdivovatelia dreva teraz môžu siahnuť po vápencoch inštalovaných v exteriéroch. Farieb a vzorov je veľa, čo z neho robí rozmanitý výber.

  • Nevýhoda: Absorpcia vody je viac. Aby sa zabránilo vlhkosti, je nevyhnutný ochranný povlak.

Prírodný kameň je každopádne typ podlahoviny s dlhou životnosťou, ktorý nielen zvyšuje hodnotu vášho domu, ale poskytuje aj trvalý výkon, ktorý pretrváva po celé roky.