Zdobenie hrobu MILOVANÉHO

Pravidlá a etiketa pre návštevu cintorína a hrobovú výzdobu

Uctievanie mŕtvych bolo vždy dôležitým aspektom ľudských životov. Smútime za ich stratami a vážime si ich spomienky rôznymi spôsobmi v nespočetných kultúrach. Konáme pamätníky a prebúdzame sa. Plánujeme prepracované pohreby. Cez naše správanie a spôsob obliekania si dokonca trénujeme smútok. Pre mnohých, najmä v Spojených štátoch, je jedným z našich preferovaných spôsobov zdobenie hrobov kvetmi, vencami alebo inými symbolickými drobnosťami a darčekmi, ktoré si pripomínajú, kto v živote bol.

V tomto článku preskúmame mnoho spôsobov, ako môžete vyzdobiť hrob milovaného človeka, vrátane najbežnejších a neobvyklejších spôsobov, ako ozvláštniť návštevu svojho cintorína. Naučíme vás tiež najlepšie spôsoby, ako vytvoriť a udržiavať váš vlastný hrobový pamätník. Na záver sa dotkneme základnej etikety na cintoríne a niekoľkých vecí pre rodiny.

Prečo zdobíme hroby

Ľudstvo má dlhú históriu zdobenia hrobov. V súčasnosti je bežnou praxou mnohých kultúr po celom svete umiestňovať významné predmety na alebo okolo náhrobného kameňa alebo pamätnej tabule milovaného človeka.

Prvé zaznamenané prípady zdobenia hrobov pochádzajú z obdobia starovekých Grékov asi pred 2000 rokmi. Cvičili obrad zvaný „Zoai“, ktorý spočíval v zanechávaní kvetov na hroboch padlých bojovníkov.

Ak sa tieto kvety zakorenili, interpretovali to ako tých bojovníkov, ktorí našli pokoj a šťastie na druhej strane. Rimania položili kvety nad hroby padlých bojovníkov počas festivalu Parentalia (Dni otcov) – a osemdňového festivalu – rodinou a priateľmi mŕtvych.

Výzdoba prináša na ich miesto posledného odpočinku úroveň personalizácie, vďaka ktorej je ich hrob pohodlnejším miestom na návštevu, keď to najviac potrebujeme. Gravesitové vizitácie sú neoddeliteľnou súčasťou procesu smútenia pre tých z nás, ktorí zostali po smrti človeka.

Poskytnutím dobre udržiavaného a prispôsobeného priestoru okolo hrobu si dávame zvláštne miesto na smútok. Umožňuje nám tráviť čas so zosnulými aj potom, čo sú preč.

Najčastejšie ozdoby do hrobu

Niekedy sú veci z nejakého dôvodu klasické a nikdy nemôžete pokaziť klasiku. Toto sú niektoré z najuznávanejších druhov dekorácií, ktoré môžete zvážiť pri pamätníku hrobu vášho blízkeho.

Dekorácie a svietniky na hrob sú veľmi krásne na každom hrobe.